piątek, 28 lutego 2020

Wisełka oraz Wisła Fordon grają razem!


Wisełka oraz Wisła Fordon grają razem!

Stało się to, na co wielu Fordoniaków czekało od dawna. Dwa fordońskie kluby KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon oraz Wisła Fordon łączą siły i będą od teraz grały pod wspólną nazwą -  FKS Wisła!

Przypomnijmy - FKS Wisła to klub założony przez mieszkańców Starego Fordonu w 1923 roku, początkowo pod nazwą Bałtyk. W 1957 roku, po wojnie klub reaktywowano. Stadion z trybunami przy ul. Wiejskiej w Fordonie, obecnie ul. Sielska w Bydgoszczy, w latach 60 wybudowali mieszkańcy, w tym ostatni prezes Wisły pan Czesław Rzadkosz. W latach 70. Wisła doszła aż do III ligi. W roku 2014 grupa mieszkańców Fordonu postanowiła reaktywować klub ponownie, rozpoczynając rozgrywki ligowe od B-klasy. Po sześciu latach nastąpiło połączanie drużyny seniorskiej Wisły ze strukturami młodzieżowymi Wisełki Bydgoszcz-Fordon.

Wisełka została założona w 2011 roku przez Tomasza Wysockiego. Obecnie  w swoich strukturach, klub  szkoli ponad 350 zawodników. Klub, który działa zaledwie od kilku lat zdążył się już trwale wpisać w krajobraz największej dzielnicy Bydgoszczy. Wisełka na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów, zarówno na szczeblu miejskim, jak i ogólnopolskim. Obecnie w drużynach młodzieżowych Wisełki, piłkarskie umiejętności zdobywają zawodnicy od rocznika 2016 do 2004. Ważnym elementem szkolenia młodzieży są prowadzane we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 44 klasy piłkarskie, w których obecnie szkoli się kilkudziesięciu zawodników.

Połączenie obu klubów pozwoli zadebiutować wychowankom Wisełki w seniorskiej drużynie FKS Wisła i umożliwi im zdobywanie cennego doświadczenia w dorosłej piłce. Pierwsi wychowankowie powinni zadebiutować w drużynie już za dwa, trzy lata.

Przeczytaj również: HISTORIA KLUBU

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter