piątek, 4 sierpnia 2023

Trener Wisły Fordon o nowym sezonie ligowym 2023/2024

Przed nami jesienna runda ligowa, która rozpoczyna sezon piłkarski 2023 - 2024. Tuż przed startem rozgrywek trener pierwszej drużyny Wisły oraz koordynator drużyn młodzieżowych - Tomasz Wysocki opowiada o planach na najbliższe miesiące. 
 

Mały krok do tyłu, a następnie duży krok do przodu

Zdaję sobie sprawę, że ten (B klasa) poziom będzie na pewno niższy niż w A klasie. Może to też lepiej, żeby wprowadzać młodych zawodników do struktur seniorskich. Tak się stało, nie będziemy opłakiwać tej sytuacji. Chcemy grać o wiele lepszą piłkę niż graliśmy. Ciężar presji z nas spadnie, jesteśmy dobrym zespołem, myślę, że pierwsze miejsce i gra o awans są w naszym zasięgu, co pokazują gry kontrolne, w których gramy dobrze, strzelamy dużo bramek i jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieliśmy.

Nowe twarze w drużynie i solidne filary

Przede wszystkim pragnę podziękować naszym doświadczonym zawodnikom, którzy mimo spadku zostali w Wiśle i chcą reprezentować nasze barwy w kolejnych sezonach. Dla młodych piłkarzy, gra w towarzystwie starszych kolegów to bezcenna nauka. Jestem im wdzięczny, że nadal gramy razem tworzą główną siłę Wisły Fordon.

Mamy również ośmiu nowych zawodników, głownie z roczników 2001, 2002, 2003. Kilku z nich naprawdę dobrze rokuje. Bardzo dobrze pokazał się w zeszłym sezonie Oskar Wells, który w ostatnich trzech kolejkach ligowych był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Mam nadzieję, że nowi zawodnicy również wniosą fajną jakość do drużyny.

W najbliższym sezonie zadebiutują także zawodnicy z rocznika 2005, np. Kamil Gawin, który na pewno dostanie sporo minut. Mam również zapisanych kilku zawodników z rocznika 2007. Z trenerem Pawłem Kozłowskim będziemy pracowali nad tym, żeby ci chłopacy wchodzili i w treningi, a także w mecze ligowe seniorów. Jest też trzech, czterech zawodników z rocznika 2008, o których też niedługo usłyszymy i zadebiutują. Bardzo bym tego chciał i do tego dążę.

Głównym celem awans

Naszym głównym celem jest oczywiście powrót do A klasy, która piłkarsko nam się na pewno należy. Po ostatniej rundzie wiosennej, gdzie ciążyła na nas presja o utrzymanie, niestety nie udało nam się tego zrobić, Trudno. Naważyliśmy sobie piwa i musimy je teraz wypić. Cieszę się jednak, że trzon zespołu został i chce walczyć o awans. Robimy to dla siebie, dla klubu, ale też robimy to dla grup młodzieżowych, juniorskich, z których zawodnicy już w najbliższym sezonie zaczną debiutować w zespole seniorów. 


Wizja na seniorską Wisłę

Mamy kilku zawodników, którzy mam nadzieję będą chcieli kontynuować swoją grę w przyszłych sezonach. Są to filary zespołu, które będą dzieliły się wiedzą piłkarską z młodymi adeptami, którzy będą rok po roku zasilali drużynę seniorów. 


Moim marzeniem na przyszłość jest to, żeby przyjść na mecz i zobaczyć wielu wychowanków w składzie, młodych zawodników, żeby nasz zespół miał jedną z najniższych średnich wiekowych w lidze i żeby ci chłopcy się pieli w górę. Docelowo A klasa będzie tylko etapem przejściowym przed klasą okręgową, a być może czwartą ligą. Czas pokaże.

 

Aktualna tabela ligowa:  LINK

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter