piątek, 6 stycznia 2023

Tomasz Wysocki trenerem pierwszej drużyny Wisły Fordon! 

Miło nam poinformować, że nowym szkoleniowcem A-klasowej drużyny Wisły Fordon został Tomasz Wysocki. Osoby Trenera Wysockiego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Fordoniak z krwi i kości. 

 
W młodości zawodnik bydgoskich klubów. m.in. Zawiszy Bydgoszcz. Jego rodzina od zawsze była związana z losami fordońskiej Wisły, a wujek, śp. Czesław Rzadkosz, reaktywował nasz Klub w latach 50`i był motorem napędowym Wisły przez wiele lat. Rodzina Tomasza Wysockiego pomagała przy budowie stadionu przy ul. Sielskiej, a sam Tomasz Wysocki w roku 2011 zrobił to, na co Fordon zasługiwał od dawna - wraz ze wspaniałymi ludźmi, zaczął budowę szkółki piłkarskiej na miarę naszej kochanej dzielnicy. Akademii, w której obecnie trenuje kilkuset młodych zawodników, którzy odnoszą sukcesy nie tylko w Bydgoszczy, ale także w Polsce, który doczekał się pierwszego młodzieżowego reprezentanta Polski oraz kilku wychowanków, którzy obecnie kontynuują swoją karierę w największych akademiach w kraju. 
 
Tomasz Wysocki, jako trener drużyn młodzieżowych Wisły odniósł wiele sukcesów. Jego podopieczni mieli okazję rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce i zdobywać doświadczanie na niezliczonej ilości prestiżowych turniejów. Najważniejszym osiągnięciem trenerskim, co zawsze podkreśla są wychowankowie. Obecnie wraz z trenerem Adamem Karólczakiem prowadzą drużynę Juniorów A1, czyli bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny. 
 
W 100-lecie Wisły Fordon stery pierwszej drużyny obejmie osoba, w której żyłach płynie żółto-niebieska krew. Osoba, której bardzo zależy na Wiśle, której rodzina od zawsze była związana z Fordonem i z naszym Klubem, której zależy na rozwoju pierwszej drużyny i systematycznym wprowadzaniu do niej wychowanków akademii FKS. 
 
Trenerowi Tomaszowi życzymy powodzenia! 

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter