piątek, 6 listopada 2020

Wisła 2008 wicemistrzem województwa!

Podopieczni trenera Bartosza Wyżlica - Młodzicy D1 z rocznika 2008 zostali wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego  w rozgrywkach KPZPN!

Relacja ze strony rocznika 2008:

14. kolejka I Ligi wojewódzkiej Młodzik D1
FKS Wisła Fordon 2008 - Tucholanka ARKO Tuchola 2008 1-2
 
Naszym Rywalem w 14. kolejce (ostatniej) I Ligi Wojewódzkiej była ekipa Tucholanki Arko Tuchola Mecz został rozegrany na sztucznej nawierzchni na obiektach przy ul. Sielskiej w Bydgoszczy.
Mecz ten miał wyłonić mistrza ligi w sezonie jesiennym. Pierwotnie data spotkania była przewidziana na najbliższy weekend, jednak w związku z panującą pandemią Trener Bartosz Wyżlic zgodził się na przyspieszenie terminu meczu i zgodnie z duchem fair play rozegrać spotkanie szybciej.
Kibic żółto-niebieskich nie będzie obiektywny w opisie tego pojedynku, dlatego na początku serdeczne gratulacje dla Młodych zawodników z Tucholi za zdobycie pierwszego miejsca w tym sezonie. Fajna ekipa, super Trener - na pewno jeszcze wiele sukcesów przed tym Zespołem.
Co do pojedynku - wydawało się, że grę prowadzi Wisła Fordon, jednak w sytuacjach stu procentowych był remis, ale to Rywal wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Tucholanki. Druga odsłona meczu to dalsze ataki Wiślaków i optyczna przewaga. Sporo stałych fragmentów gry, które w końcu przyniosły pożądany efekt w postaci bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. I kiedy wydawało się, że to jednak Wiślacy zdobędą tytuł mistrzowski na 4 minuty przed końcem spotkania Tucholanka wykonała nokautujący cios - dośrodkowanie w pole karne po faulu przy linii autowej, chyba lekkie nieporozumienie w komunikacji bramkarz - linia obrony, i marzenia o mistrzostwie młodzi piłkarze Wisły muszą odłożyć do wiosny.
Ogromne gratulacje za zdobycie vicemistrzostwa I Ligi wojewódzkiej!!!
Piłka nożna bywa przepiękna, ale czasami stan euforii szybko zmienia się wśród zawodników we frustrację, ból i żal po niewykorzystanej szansie - jednak warto pamiętać, że czasami dużo więcej można się nauczyć z porażki, niż z wygranej - i mimo, że łzy Chłopakom poleciały strumieniami - my jako Rodzice jesteśmy z Was bardzo dumni. Przed Wami jeszcze wiele spotkań o dużo większym kalibrze sportowym - zatem głowy do góry i pracujcie tak dalej z takim nastawieniem jak dotychczas.
Osobne podziękowania dla Trenera Bartka Wyżlica - za ogromną cierpliwość oraz doskonałe wyczucie metodyczne w prowadzeniu Zespołu - życzymy dalszych sukcesów z rocznikiem 2008!!!
Rywalowi dziękujemy za sportową walkę i dobre zawody! Życzymy powodzenia w przyszłości.
 
Graliśmy w składzie:
Kamil Krawczyk
Jakub Stasiak
Dorian Cykowiak
Michael Ilo
Adam Weber
Szymon Pączek
Stanisław Kotlęga
Adam Dobrowolski
Piotr Matyjasek
Eryk Kluczyński ⚽️
Artur Nadolski
Mariusz Mańkowski
Marcel Topoliński
Filip Nowakowski
Antek Juśkiw

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter