poniedziałek, 2 marca 2020

Co w murawie piszczy? Marzec 2020

Dla wszystkich sympatyków naszego klubu, przygotowaliśmy garść informacji o tym, co dzieje się aktualnie w Wiśle Fordon, a dzieje się naprawdę sporo.

Wisełka, stała się Wisłą

Jak to się zwykło mawiać, klub bez seniorów to nie klub, dlatego zarząd Wisełki podjął decyzję o powołaniu drużyny seniorów, którzy rozpoczną reprezentowanie barwy Wisły od klasy B, w grupie Bydgoszcz III. Co daje naszemu klubowi seniorska drużyna? Pierwsi zawodnicy Wisełki, którzy rozpoczynali przygodę z piłką w roku 2011, niebawem ukończą szkolenie w piłce juniorskiej. Tacy zawodnicy stają przed trudnym pytaniem - co dalej? Chcemy dać im możliwość okrzepnięcia w świecie dorosłej piłki, nabrania doświadczenia i oczywiście trzymamy kciuki, żeby jak najwięcej z nich  kontynuowało przygodę na wyższych szczeblach ligowych. Drużynę seniorów tworzyć będą dotychczasowi zawodnicy Wisły Fordon, grupa skupiona wokół projektu Beds.pl oraz kilku trenerów Wisełki. Pierwsze sparingi, przygotowujące drużynę do rundy wiosennej, napawają optymizmem. W rundzie wiosennej chcemy nabrać doświadczenia ligowego oraz zgrać zespół, natomiast od rundy jesiennej, zaczniemy walkę o awans do klasy A. Od momentu połączenia Wisełki z Wisłą Fordon, nasze drużyny grające w rozgrywkach K-PZPN do końca bieżącego sezonuprawdopodobnie występować będą w lidze jako Wisełka, a od nowego sezonu 2020/2021 pod nazwą FKS Wisła Fordon, natomiast najmłodsi nadal pod herbem Wisełki. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z wywiadu z trenerem Tomaszem Wysockim, film jest dostępny  TUTAJWspółpraca popłaca

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu całej społeczności Wisełki oraz dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 44 Mistrzostwa Sportowego, udało się nam przegłosować w Budżecie Obywatelskim remont obiektów sportowych przy ul. Piwnika-Ponurego. Pełnowymiarowe boisko zyska nową murawę wraz z systemem nawadniającym oraz piłko-chwyty za bramkami. Dodatkowo w kolejnej edycji "BBO" udało się również przegłosować remont trybun przy stadionie, dzięki czemu kibice będą mogli oglądać mecze w dużo bardziej komfortowych i bezpiecznych warunkach. Za wszystkie głosy na remont stadionu bardzo dziękujemy!Zagramy na Sielskiej

Po uporządkowaniu przez Miasto Bydgoszcz systemu zarządzania obiektami sportowymi, udało nam się wynająć boiska przy ul. Sielskiej na takich samych zasadach jak inne bydgoskie kluby. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten proces oraz Urzędowi Miasta dzięki, którym nasze zespoły będą mogły bez problemu korzystać z infrastruktury miejskiej na przejrzystych zasadach. Ze względu na dynamiczny rozwój naszego klubu, to właśnie brak dostępności boisk był naszym największym problemem, na szczęście wszystko idzie ku lepszemu :)

Nowa strona Wisły

Wraz z połączeniem z Wisłą Fordon, uruchomiliśmy nową, prostszą stronę naszego kluby, gdzie w łatwy sposób można znaleźć kontakty do trenerów, sprawdzić aktualności z poszczególnych roczników oraz drużyny seniorów. Od teraz mamy jeden prosty adres dla wszystkich: www.wislafordon.pl  - zapraszamy do korzystania!


Rozwijamy klasy piłkarskie

Razem ze Szkołą Podstawową nr 44 Mistrzostwa Sportowego, prowadzimy już trzy klasy o profilu piłka nożna, 4, 5 i 6. Klasy piłkarskie to optymalna możliwość na podnoszenie umiejętności piłkarskich w profesjonalnych warunkach, z dostępem do basenu i 16. godzinami zajęć sportowych w tygodniu. Jednocześnie przypominamy o zbliżających się testach do ww. klas, które odbędą się już 24. marca o godzinie 17.00, na orliku przy ul. Piwnika Ponurego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z roczników 2011, 2010, 2009, 2008 oraz 2007, niezależnie od przynależności klubowej.


Boisko dla najmłodszych na Bajce

Dzięki przychylności Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, udało nam się wynająć teren przeznaczony na boisko dla najmłodszych roczników Wisełki. Mamy już również sztuczną trawę, którą będziemy mogli na tym boisku ułożyć. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków lub materiałów niezbędnych do budowy tego boiska. Jeśli ktoś z Państwa może nam w tym pomóc, to serdecznie zapraszamy do kontaktu, każda pomoc jest na wagę złota.


Sponsorzy mile widziani

Razem z drużyną seniorów, nasza społeczność liczy już obecnie blisko 400. zawodników. Bardzo nas cieszy, że tak rośniemy. Wraz z rozwojem klubu, rosną także potrzeby, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich firm i osób prywatnych, które mogą w dowolny sposób wesprzeć nasz klub. Jak można pomóc? Szukamy darczyńców, którzy pomogą w zakupie strojów, dresów, itd.; pomogą zorganizować transport na mecze i turnieje piłkarskie; przekażą materiały niezbędne do budowy boiska dla Żaków; itd. Ale szukamy też wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji meczy i turniejów, pomogą budować wizerunek Wisły, chcieliby zostać sędziami piłkarskimi i sędziować mecze Żaków i Orlików oraz pomóc na wiele innych sposobów. Każda pomoc jest naprawdę mile widziana! Bardzo chętnie się również odwdzięczymy, zamieszczając logotyp Partnerów na naszych stronach, w mediach społecznościowych lub na strojach zawodników. Więcej informacji  TUTAJ

Listę naszych Partnerów można znaleźć TUTAJ

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter